Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Unde se poate reclama un polițist de la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Unde se poate reclama un polițist de la rutieră,pentru amendare ...

Unde se poate reclama un polițist de la rutieră,pentru amendare abuzivă?
Teoretic la esalaonale superioare
Va ramane obligatia legala sa demonstrati netemeinicia si nelegalitatea aspectelor constatate de catre agent

Am obținut anularea în instanță a amenzii respective!Trebuie precizat că l-am rugat insistent să nu o facă, că încalcă legea,dar tot a făcut-o,cu costurile inerente pentru subsemnatul.
ynocentta a scris:

Teoretic la esalaonale superioare
Va ramane obligatia legala sa demonstrati netemeinicia si nelegalitatea aspectelor constatate de catre agent