avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Unde se poate reclama un polițist de la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Unde se poate reclama un polițist de la rutieră,pentru amendare ...

Unde se poate reclama un polițist de la rutieră,pentru amendare abuzivă?
Cel mai recent răspuns: radinschipaul , utilizator 17:41, 8 Ianuarie 2022
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Teoretic la esalaonale superioare
Va ramane obligatia legala sa demonstrati netemeinicia si nelegalitatea aspectelor constatate de catre agent

Am obținut anularea în instanță a amenzii respective!Trebuie precizat că l-am rugat insistent să nu o facă, că încalcă legea,dar tot a făcut-o,cu costurile inerente pentru subsemnatul.
ynocentta a scris:

Teoretic la esalaonale superioare
Va ramane obligatia legala sa demonstrati netemeinicia si nelegalitatea aspectelor constatate de catre agent

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda si plangere contraventionala turkn turkn In urma unei amenzi date de politistul rutier stiu ca pot depunere plangere contraventionala,am studiat forumul,am vazut cum trebuie procedat. In aceasta ... (vezi toată discuția)
Amenda contraventionala nesemnata Aidan319 Aidan319 Astazi, in jurul orei 01:15 am fost oprit de un agent al politiei rutiere. Am fost amendat in valoare de 315lei in 48 de ore pentru ca nu aveam buletinul la ... (vezi toată discuția)
Motivare instanta - doar netemeinicie nu si nelegalitate. AndreiMLZ AndreiMLZ Buna seara, Expun problema pe scurt. Plangere impotriva Politiei Rutiere avand ca obiect plangerea contraventionala impotriva P.V., invocand trei ... (vezi toată discuția)