Forum Discuţii juridice Executare silită Bună seara, Va mulțumesc anticipat . Doresc sa ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună seara, Va mulțumesc anticipat . Doresc sa deschid un cont ...

Bună seara,
Va mulțumesc anticipat .
Doresc sa deschid un cont pentru PFA, insa eu am o executare silita de la executor, se pot retine încasările chiar dacă contul este Pfa ? Și nu, persoana fizica? Mulțumesc
Daca pfa ul se infiinteaza cu patrimoniu de afectatiune, executarea silita se poate intarzia, dar pe persoana fizica nu prea exista scapare intr-un final, se va ajunge la dvs.
Da, intr-adevar, am incheiat o înțelegere cu executorul judecătoresc. Voiam sa știu doar daca se pot proprii și veniturile din PFA, am sursa de venit, nu am.
Mulțumesc pentru răspuns.

trandafir2 a scris:

Daca pfa ul se infiinteaza cu patrimoniu de afectatiune, executarea silita se poate intarzia, dar pe persoana fizica nu prea exista scapare intr-un final, se va ajunge la dvs.

Pai v-am raspuns mai sus. Nu este scapare intr-un final, pentru tot ceea ce inseamna parti sociale, actiuni, activitate desfasurata ca pfa si alte forme de organizare direct pe numele dvs.. Deci ...ati inteles.
Da, mulțumesc frumos, bine s-a acceptat intelegerea de plata. Mulțumesc frumos.

trandafir2 a scris:

Pai v-am raspuns mai sus. Nu este scapare intr-un final, pentru tot ceea ce inseamna parti sociale, actiuni, activitate desfasurata ca pfa si alte forme de organizare direct pe numele dvs.. Deci ...ati inteles.