avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună seara, Va mulțumesc anticipat . Doresc sa ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună seara, Va mulțumesc anticipat . Doresc sa deschid un cont ...

Bună seara,
Va mulțumesc anticipat .
Doresc sa deschid un cont pentru PFA, insa eu am o executare silita de la executor, se pot retine încasările chiar dacă contul este Pfa ? Și nu, persoana fizica? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Gabigabi67 , utilizator 22:03, 15 Ianuarie 2022
Daca pfa ul se infiinteaza cu patrimoniu de afectatiune, executarea silita se poate intarzia, dar pe persoana fizica nu prea exista scapare intr-un final, se va ajunge la dvs.
Da, intr-adevar, am incheiat o înțelegere cu executorul judecătoresc. Voiam sa știu doar daca se pot proprii și veniturile din PFA, am sursa de venit, nu am.
Mulțumesc pentru răspuns.

trandafir2 a scris:

Daca pfa ul se infiinteaza cu patrimoniu de afectatiune, executarea silita se poate intarzia, dar pe persoana fizica nu prea exista scapare intr-un final, se va ajunge la dvs.

Pai v-am raspuns mai sus. Nu este scapare intr-un final, pentru tot ceea ce inseamna parti sociale, actiuni, activitate desfasurata ca pfa si alte forme de organizare direct pe numele dvs.. Deci ...ati inteles.
Da, mulțumesc frumos, bine s-a acceptat intelegerea de plata. Mulțumesc frumos.

trandafir2 a scris:

Pai v-am raspuns mai sus. Nu este scapare intr-un final, pentru tot ceea ce inseamna parti sociale, actiuni, activitate desfasurata ca pfa si alte forme de organizare direct pe numele dvs.. Deci ...ati inteles.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent va rog,executare silita pfa sau pf? adriana79 adriana79 Buna ziua, Va solicit si eu ajutorul intr-o problema: Eu, persoana fizica, am imprumutat suma de 8000 lei de la o alta persoana fizica in baza uni contract ... (vezi toată discuția)
Ref pfa dy.ciocan dy.ciocan Buna ziua, Am un PFA si as vrea sa stiu, daca imi deschid un cont in banca pe PFA, in cazul unei executari silite pe persoana fizica se poate pune ... (vezi toată discuția)
Poate executa silit anaf veniturile unei pfa pentru stingerea datoriilor persoanei fizice? Mihai223 Mihai223 Daca eu, ca persoana fizica, am datorie la ANAF si imi infiintez un PFA, iar aceasta persoana JURIDICA incaseaza bani lunar, poate fi PFA executat silit de ... (vezi toată discuția)