Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună seara vin și eu cu o întrebare după cit timp ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună seara vin și eu cu o întrebare după cit timp nu mai ...

Bună seara vin și eu cu o întrebare după cit timp nu mai primești penalizare la asigurarea auto dacă ai avut un accident. Eu am avut în 2015 un accident și de atunci plătesc foarte mult .Aștept un răspuns. Mulțumesc

Buna ziua,

Pentru fiecare an de asigurare parcurs fara inregistrarea unei daune pe CNP-ul dvs, vi se aplica cate o clasa de Bonus.

La fiecare dauna inregistrata, se scad 2 clase.

Depinde de ce clasa de malus aveti.