avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună seara vin și eu cu o întrebare după cit timp ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună seara vin și eu cu o întrebare după cit timp nu mai ...

Bună seara vin și eu cu o întrebare după cit timp nu mai primești penalizare la asigurarea auto dacă ai avut un accident. Eu am avut în 2015 un accident și de atunci plătesc foarte mult .Aștept un răspuns. Mulțumesc

Cel mai recent răspuns: Daniel Vidoe , Consultant asigurari 16:47, 19 Ianuarie 2022
Buna ziua,

Pentru fiecare an de asigurare parcurs fara inregistrarea unei daune pe CNP-ul dvs, vi se aplica cate o clasa de Bonus.

La fiecare dauna inregistrata, se scad 2 clase.

Depinde de ce clasa de malus aveti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! va rog îmi puteți cum ar trebui sa procedez in situația: ... CosminaBog CosminaBog Buna ziua! Va rog îmi puteți cum ar trebui sa procedez in situația: am avut două incidente rutiere (2 zgârieturi ambele) și acum vreau sa îmi fac ... (vezi toată discuția)
art.66 din norma asf nr.23/2014 Laurentiu_29 Laurentiu_29 Buna ziua, Pana anul trecut am fost posesorul unui autoturism care l-am folosit din 2005 pana in octombrie 2015, pentru care am platit polita RCA constant si ... (vezi toată discuția)
Am avut în 2015 un accident rutier și am făcut masina celuilalt ... florin.strambu@yahoo.com florin.strambu@yahoo.com Am avut în 2015 un accident rutier și am făcut masina celuilalt pe asigurare nu a fost valoare mare .După cit timp scade asigurarea? ca de atunci plătesc ... (vezi toată discuția)