Forum Discuţii juridice Executare silită In anul 2008 am luat un inprumut de nevoi personale, ...
Discuție deschisă în Executare silită

In anul 2008 am luat un inprumut de nevoi personale, la care ...

In anul 2008 am luat un inprumut de nevoi personale, la care am achitat ratele timp de 18 luni pana am suferit un infart cu stop cardiac si nu am mai putut lucra ca sa pot platii ratele. BRD ul a vandut dreptul lui krug si acestia au obtinut in anul 2017 executare silita, iar in anul 2021 au renuntat pe motiv ca nu am nimic de executat. Acum la inceputul anului am fost informat de banca la care incasez pensia de boala in coantum de 1000 lei ca am contul blocat. Va rog frumos sa ma indrumati cum as putea sa rezolv aceasta problema.. Multumesc!
Probabil ca va trebui sa contactati Kruk si sa gasiti o modalitate de a mai achita din datorie.
sau puteti formula o contestatie la executare in termen de 15 zile de cand ati aflat de executare.