avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1080 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Se poate șterge Hora Credit din istoricul biroului de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Se poate șterge Hora Credit din istoricul biroului de credit ...

Se poate șterge Hora Credit din istoricul biroului de credit ? A reușit cineva ?
Cel mai recent răspuns: Avocat Iofcea Maria-Cristina , Avocat 11:35, 21 Februarie 2022
Buna seara!

Sunt cateva situatii in care datele din Biroul de Credit pot fi sterse.
Trebuie vazut daca va incadrati in acestea.
Bună seara. În cazul în care HoraCredit mi-a greșit prenumele, din Rebecca (cum e în CI) au folosit Rebeca deși aveau CI -ul meu,se pot șterge?
Știu ca din cauza lipsei unui C în diploma de bacalaureat, am avut probleme și a trebuit sa o refac
Mulțumesc anticipat

Avocat Iofcea Maria-Cristina a scris:

Buna seara!

Sunt cateva situatii in care datele din Biroul de Credit pot fi sterse.
Trebuie vazut daca va incadrati in acestea.

Buna ziua!
Puteti incerca sa folositi acest argument in discutia cu IFN-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara. figurez în biroul de credite pentru o datorie către ... raindrop1 raindrop1 Bună seara. Figurez în biroul de credite pentru o datorie către un ifn online. E drept ca a fost făcut în 2018 ,am fost de acord cu prelucrarea datelor, ... (vezi toată discuția)
Stergere biroul de credit hora credit ifn lucap11 lucap11 Buna ziua, A reusit cineva sa stearga raportarile negative din Biroul de Credit de la Hora Credit IFN ? (vezi toată discuția)
Raportare biroul de credit fara acord scris Mide Ghe Mide Ghe Buna ziua In urma cu 2 ani am facut o tampenie mare. Am luat un credit de 600 de lei de la un IFN pe internet. Spuneau ca este fara dobanda si comisioane daca ... (vezi toată discuția)