Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Am scos Extrasul de Carte Funciara si am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Am scos Extrasul de Carte Funciara si am vazut ca ...

Buna ziua,

Am scos Extrasul de Carte Funciara si am vazut ca imi apare o Somatie din 2004 transcrisa de un Birou Executor care nu mai este, a decedat executorul. Eu am achitat datoria, am ajuns la intelegere si am achitat in rate, insa vad ca nu s-a eliminat si din istoricul apartamentul. Ce as putea face eu acum? Unde sa ma adresez?
Buna ziua,
Cereti acordul scris al creditorului din care sa rezulte ca datoria a fost stinsa sau luati legatura cu executorul care a preluat arhiva fostului executor. Puteti incerca si cu anexarea unei dovezi a achitarii datoriei,