Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Firma luminoasa - intensitate deranjanta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Firma luminoasa - intensitate deranjanta

Buna ziua,
Recent, un dezvoltator imobiliar local și-a instalat o reclama luminoasa pe clădirea de birouri cu o intensitate deranjant de mare vizual. Exista vreo lege/reglementare locală in Bucuresti ce prevede nivelul maxim de iluminare acceptat? Mulțumesc
Studiati dispL nr 215/2013 ,L nr 154/2017 si eventual HCLM local
Mulțumesc mult.

ynocentta a scris:

Studiati dispL nr 215/2013 ,L nr 154/2017 si eventual HCLM local