Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Pot fi amendat sau ce pot păți.
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Pot fi amendat sau ce pot păți.

Bună seara o întrebare am .Daca pun o pancartă scrisă pe mine fără să jignesc și mă plimb prin fata tribunalului pot păți ceva pot fi amendat . Va multumesc si astept un raspuns pentru că nu mai stiu ce sa fac simt ca înnebunesc.
Avand in vedere ca intentionati sa va deplasati pe drumul public...puteti fi acuzat de mai multe fapte sub incidenta penala,

Chiar dacă nu fac nimic rau .
ynocentta a scris:

Avand in vedere ca intentionati sa va deplasati pe drumul public...puteti fi acuzat de mai multe fapte sub incidenta penala,

Chiar dacă nu deranjez pe nimeni nu fac nimic rau.

Florin7525 a scris:

Chiar dacă nu fac nimic rau .
ynocentta a scris:

Avand in vedere ca intentionati sa va deplasati pe drumul public...puteti fi acuzat de mai multe fapte sub incidenta penala,

Florin7525, utilizator
Tipic intr-o tara democratica, sunt pusi avocati sa apere nelegalii