avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Pot fi amendat sau ce pot păți.
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Pot fi amendat sau ce pot păți.

Bună seara o întrebare am .Daca pun o pancartă scrisă pe mine fără să jignesc și mă plimb prin fata tribunalului pot păți ceva pot fi amendat . Va multumesc si astept un raspuns pentru că nu mai stiu ce sa fac simt ca înnebunesc.
Cel mai recent răspuns: radulucian 22 , utilizator 14:59, 19 Februarie 2022
Avand in vedere ca intentionati sa va deplasati pe drumul public...puteti fi acuzat de mai multe fapte sub incidenta penala,

Chiar dacă nu fac nimic rau .
ynocentta a scris:

Avand in vedere ca intentionati sa va deplasati pe drumul public...puteti fi acuzat de mai multe fapte sub incidenta penala,

Chiar dacă nu deranjez pe nimeni nu fac nimic rau.

Florin7525 a scris:


Chiar dacă nu fac nimic rau .
ynocentta a scris:

Avand in vedere ca intentionati sa va deplasati pe drumul public...puteti fi acuzat de mai multe fapte sub incidenta penala,



Ultima modificare: Duminică, 23 Ianuarie 2022
Florin7525, utilizator
Tipic intr-o tara democratica, sunt pusi avocati sa apere nelegalii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce ar fi trebuit sa faca politia romana? iata de ce nu functioneaza nimic! Costica33 Costica33 La cateva saptamini dupa ce m-am trezit cu o pisica moarta la usa mea, dupa ce am spus in sedinta ca un vecin a deteriorat liftul si ca ar trebui sa plateasca, ... (vezi toată discuția)
Deranj vecini de cãtre copii teddybartis teddybartis Am mai postat subiectul dar pe altă categorie cred că neportivită deci revin şi scuzele de rigoare dacă comit vreun inconvenient. Încep prin a spune că ... (vezi toată discuția)
Lovire - pedeapsa strumful strumful Buna ziua, Acum cateva saptamani am iesit intr-o seara in club, am baut ceva pana am fost ametit destul de bine.Si inauntra am avut o mica altercatie cu ... (vezi toată discuția)