avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Neprimire subventie pentru angajat luat din somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Neprimire subventie pentru angajat luat din somaj

Buna ziua! Cum pot proceda in cazul in care, am depus dosar pentru subventie angajat luat din somaj peste 45 ani in mai 2021, si nu am primit nimic pana acum, din motiv "lipsa de fonduri"? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:07, 25 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depuneti o sesizare la Ministerul Muncii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare absolventi de liceu stromatis stromatis in data de 15.01.2014 am angajat direct din somaj un absolvent din liceu cu toate demersurile necesare pentru a incheia cu AJOFM Mehedinti conventia ca firma ... (vezi toată discuția)
Ajofm nu inregistreaza conventii pentru someri angajati, ce pot sa fac? mesterul1 mesterul1 Am infiintat recent o intreprindere individuala activitati prestari servicii, am intrebat la AJOFM Hunedoara DEVA daca beneficiez de facilitati daca angajez ... (vezi toată discuția)
Ce avantaj au persoanele peste 45 de ani privind angajarea? snake_val snake_val As dori sa aflu care sunt legile care vizeaza angajarea persoanelor peste 45 de ani si ce facilitati le ofera statul? (vezi toată discuția)