Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot sa colaborez cu un service auto?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot sa colaborez cu un service auto?

Buna, detin o firma si am si cod caen secundar 7022-Activitati de consultanta pentru afaceri si management.
Pot sa colaborez cu un service auto, in activitatea zilnica, de la munca fizica pana la partea de management si analiza a activitatii sau trebuie sa mai adaug alt cod caen.Si daca se poate o pot face cu un contract de prestari servicii.
Multumesc,
george-neagu, moderator
Pentru consultanta trebuie sa semnati un contract de prestari servicii intre firma dvs. si service.
Ce intelegeti prin munca fizica ? Daca este vorba de a presta activitate specifica de service - lacatus, vopsitor, mecanic, etc. trebuie sa completati cond CAEN pe firma dvs. si sa semnati contract de prestari servicii sau sa va angajati cu contract individual de munca la service.
Va multumesc pentru raspuns. Doresc sa ma asociez in service,dar prefer pe firma decat sa imi fac angajare la service, eu nu am codurile caen pe firma si prefer sa intreb prima data decat sama apuc de treaba si sa am probleme la ITM
Ca asociat in service trebuie sa va inregistrati la RC.
sunteti calificat pentru aceste activitati de reparatii? e o conditie pentru autorizarea/ pastrarea autorizarii service-ului. si daca faceti reparatii pentru care semnati devize, situatii de lucrari, etc., cum facturati pe consultanta? mai evaluati