Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Tatăl meu Gheorghe a decedat iar el ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Tatăl meu Gheorghe a decedat iar el împreună cu ...

Buna seara! Tatăl meu Gheorghe a decedat iar el împreună cu cei doi frați al lui au moștenire terenuri de la tatăl lor .Ei cei trei frați au dezbătut taxa te succesiune după părinți dar ca sa intram noi copii lui Gheorghe in drepturi și mama noastră am înțeles că trebuie făcută o succesiune suplimentara.Daca puteți să îmi dați mai multe detalii va rog și eventuale costuri.Multumesc!
Trebuie sa dezbateti succesiunea după tatăl dvs., succesiune care include 1/3 din ce a mostenit tata de la bunici, plus alte bunuri dobândite în timpul vieții (case, apartamente, terenuri, mașini, bani etc.)
Moștenitorii sunt sotia (mama dvs) și copiii.
Dezbaterea succesiunii se face la notar, iar în caz de neînțelegeri între moștenitori, la instanță.
Costurile depind de valoarea bunurilor din masa succesorala.
raluk0207, utilizator