avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Poti incheia un contract de inchiriere inregistrat la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Poti incheia un contract de inchiriere inregistrat la ANAF daca ...

Poti incheia un contract de inchiriere inregistrat la ANAF daca imobilul nu are cartea funciara deschisa?
Cel mai recent răspuns: Psihosex , utilizator 13:41, 26 Ianuarie 2022
ANAF cica s-a modernizat, intrati pe siteul lor si scrieti si intrebati. Sau la cadastru, sau la amandoua.
Ultima modificare: Miercuri, 26 Ianuarie 2022
Psihosex, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ma poate evacua noul proprietar? adriana124 adriana124 Buna seara am un contract de inchiriere prin circa financiara pe 6 ani dar neinscris la cadastru,Intre timp dupa un an fostul propietar a vandut garsoniera ... (vezi toată discuția)
Inscrierea in cartea funciara a contr. de inchiriere pe o perioada mai mare de 3 ani RAMELA RAMELA Ce se intampla in situatia in care doua persoane juridice incheie un contract de inchiriere, sub semnatura privata pe o perioada mai mare de trei ani si nu ... (vezi toată discuția)
Am inchiriat un spatiu unde am deschis o mica patiserie flori1987 flori1987 Cum inchiriat un spatiu si am deschis o mica patiserie contractul e pe 15 ani acum proprietarul vrea ca eu sa renunt la spatiu pt ca el are o oferta mai buna ... (vezi toată discuția)