Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună. Soacra mea a murit în urmă cu 17 ani care a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună. Soacra mea a murit în urmă cu 17 ani care a avut 2 copii ...

Bună. Soacra mea a murit în urmă cu 17 ani care a avut 2 copii iar socrul sa căsătorit legal cu o altă femei de 14ani cu ea nu are copii. Tata lor nu se mai înțelege bine cu ei și tot îi amenință că vinde casa. Succesiunea după mama lor nu este făcută și nici nu vrea tata
lor lor..Casa a cumparato împreună cu prima soție care e decedată dacă tata lor pină la urmă vrea să vândă casa o poate vinde fără semnătura copiiilor sau nu.
Cel mai probabil nu in lipsa succesiunii, daca - asa cum afirmati - imobilul este bun comun cu fosta sotie, in prezent decedata.