Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am un teren extravilan de 32 Ari intabulat și altul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am un teren extravilan de 32 Ari intabulat și altul de 18 ari ...

Am un teren extravilan de 32 Ari intabulat și altul de 18 ari neîntabulat. Doresc sa le vând pe ambele. Cum pot face ca să nu-l mai intabulez pe al doilea ? Durează mult timp intabularea . Pot sa fac act de donație catre acelasi cumparator la Notariat pt. terenul neintabulat atunci când il vând pe primul ?
Există alte proceduri care se practică pt.evitarea intabularii ?
Mulțumesc.

DanMarinoiu, utilizator
Și la donație aveți nevoie de intabulare. La orice transfer imobiliar aveți nevoie de intabulare.