Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua Ce trebuie sa fac ca fostul meu concubin sa ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua Ce trebuie sa fac ca fostul meu concubin sa plateasca ...

Buna ziua
Ce trebuie sa fac ca fostul meu concubin sa plateasca pensie alimentara pentru copilul nostru? Multumesc
Buna ziua,
Trebuie sa obtineti o hotarare judecatoreasca prin care acesta sa fie obligat la plata pensiei de intretinere, apoi puteti sa-l executati silit, punandu-i poprire pe venituri sau sa-i faceti plangere penala pentru abandon de familie.