Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua.am divorțat de sotie și avem custodie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua.am divorțat de sotie și avem custodie comună dar ...

Buna ziua.am divorțat de sotie și avem custodie comună dar ea a ecat din țară și a duc minorul la părinții ei in republica moldova cum procedez pt a putea obține custodia deplină .ținând cont de faptul că ea practic a abandonat copilul.cum o pot lua la mine
cum a fost posibil sa iasa din tara cu copilul ?
Trebuie deschise procese.
Mergeti urgent la avocat ca sa se ocupe de caz.
Cautati avocati cu experienta în asa ceva si nu începători.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Pai când am divorțat la notar am dat semnătura dar a zis că merge pe la părinții ei.nu m-am gândit la așa cv
Ce pot face mai departe pt că nu dispun de atâția bani cum mi sa cerut.sunt disperat
gi-jane2, moderator
Domiciliul,(in fapt,,)al copilului fiiind in Rep Moldova sunt competente instantele de acclo.Pt a evita ar trebui incercata procedura rapirii internationale de minori,o notificati solicitandu o sa va aduca copilul etcetc.E o problema mai i complexa nu se rezolva pe forum,urgent avocat timpul curge in defavoarea dvs...
Trebuie demarata o procedura de rapire internațională dacă situația juridica va fi asa.