Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Are obligatia sa se inregistreze ca platitor de tva?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Are obligatia sa se inregistreze ca platitor de tva?

Societate comerciala neplatitoare de TVA care efectueaza prestari de servicii si/sau livrari de bunuri intracomunitare online are obligatia sa se inregistreze ca platitor de tva chiar daca nu depaseste plafonul de 10000EUR?
george-neagu, moderator
nu are obligatia
multumesc!