Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara am și eu o întrebare dacă eu cu fratele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara am și eu o întrebare dacă eu cu fratele meu avem ...

Bună seara am și eu o întrebare dacă eu cu fratele meu avem o casă și vrem sa vindem fac cu el o hârtie la notar poate sa vândă și fără mine dacă eu sunt plecat din tara
Poate, dar numai cota lui.
Nu poate vinde întregul imobil.
II puteti face o procura la consulatul romaniei din tara unde locuiti si atunci o sa poata vinde tot imobilul si fara sa fiti dvs. prezent la vanzare.
Sau veniti in tara, ii faceti procura si apoi se ocupa dumnealui de vanzare, daca nu puteti ajunge la semnarea contractului de vanzare-cumparare.
Atentie la cine ajunge partea din bani cuvenita dvs.