Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen transmitere sentinta prin posta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen transmitere sentinta prin posta

Depinde de la instanta la linstanta in functie de nr de dosare,,volum de munca etc.Teoretic foarte rar dureaza mai putin de 2,3 luni dar sunt cazuri frecvente cand poate dura mai mult.Dupa o luna de la pronuntare incercati o cerere de urgentare..