Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Se poate scade la cheltuieli CAS-ul?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Se poate scade la cheltuieli CAS-ul?

Buna ziua!
Sunt firma PFA (fara alti angajati) si stiu ca nu se scade pe cheltuieli CAS(eu platesc doar cotizatie la pensii, nu si sanatate).
S-a modificat ceva de anul acesta? Se poate scade la cheltuieli CAS-ul?
Va multumesc!
george-neagu, moderator
Da se scade pe declaratia unica contributia la CAS .