Forum Discuţii juridice Executare silită Datorie de 3900 lire neplatita în Anglia
Discuție deschisă în Executare silită

Datorie de 3900 lire neplatita în Anglia

În anul 2019 mi-am cumpărat un laptop in valoare de 3900 de lire de la o firma din Anglia de electrocasnice, genul Altex.In următoarele luni am plecat din UK și m-am întors Ro în concediu. De atunci am rămas în România din mai multe motive personale.Am primit mail-uri dacă nu plătesc datoria voi fi trimis la o firma de recuperatori și voi fi executat silit. Eu lucrez legal în Ro, mi se va pune proprie pe salariu?
Se poate ajunge și la asa ceva dar va mai dura.