Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrare in CCC daca s-a reluat activitatea imediat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrare in CCC daca s-a reluat activitatea imediat dupa concediul ...

Buna seara,

Daca dupa concediul de maternitate se reia munca (fara sa se depuna dosarul pentru concediul si indemnizatia de crestere copil) , in caz ca apar probleme cu copilul (peste cateva saptamani/ luni) , se poate intra ulterior in CCC?
Exista un termen in care trebuie depuse actele si notificat angajatorul?
eve25, utilizator
Da, se poate intra ulterior in CCC.

Nu exista termen de anuntare a angajatorului.