Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna dimineata! Spuneti-mi, va rog frumos, la ce ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna dimineata! Spuneti-mi, va rog frumos, la ce instanta (Judecatorie ...

Buna dimineata! Spuneti-mi, va rog frumos, la ce instanta (Judecatorie de sector sau Tribunalul municipiului Bucuresti - Secţia A VIII -A Conflicte De Muncă Şi Asigurări Sociale) ma pot adresa pentru drepturi banesti conform contract de mandat, neplatite de o asociatie de proprietari. Multumesc!
Competenta din punct de vedere material este judecatoria, intrucat este vorba de un contract de mandat caruia ii sunt aplicabile normele de drept civil si nu de dreptul muncii.

Competenta teritoriala apartine judecatoriei in circumscriptia careia isi are sediul (parata) asociatia de proprietari..
Avocat Ciurea Cristina, utilizator
Va multumesc frumos, doamna avocat Cristina Ciurea! Toate cele bune va doresc!