Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se da următoarea situatie: Soțul are un apartament ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se da următoarea situatie: Soțul are un apartament (înaintea ...

Se da următoarea situatie:
Soțul are un apartament(înaintea căsătoriei) cumpărat cu banii din moștenire și diferența de bani donata de la frații lui.
Eu înainte de căsătorie am făcut cu mama un contract de întreținere cu uzufruct viager. Anul acesta ne-am legalizat căsătoria cu totul
Vrem sa facem la notar ceva act în care sa specificam ca după moartea noastră nici unul nu are pretenție la ce are celalalt. Se poate? Ce act trebuie sa facem?
Mulțumesc frumos pentru răspuns.