Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ma judec cu societatea unde am lucrat si nu mi-a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ma judec cu societatea unde am lucrat si nu mi-a acordat drepturile ...

Ma judec cu societatea unde am lucrat si nu mi-a acordat drepturile cuventite din anul 2012. Avocatul lor cere sa se prescrie restul anilor si sa ramana numai ultimii 3 ani. Pot face ceva pentru a obtine drepturile pe toti anii, in conditiile in care mi-au mai fost dati bani (partial) pe care i-am considerat scazuti din daroria dea mai veche, inclusiv in anul 2021?
Nu aveti cum sa obtineti din 2012 .... intr-adevar, avocatul are dreptate sa invoce prescriptia actiunii pentru perioada pana la ultimii trei ani .
Multumesc!