Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua. Am trimis in garantie o placa video defecta ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua. Am trimis in garantie o placa video defecta care apoi ...

Buna ziua. Am trimis in garantie o placa video defecta care apoi a fost inlocuita fiindca nu se putea repara, insa cand am primit inapoi placa, era acelasi model dar cu urme de folosire, iar cutia in care a venit era cea veche in care am trimis initial componenta in garantie si a venit si fara accesorii.

Daca placa video trebuia inlocuita, nu este normal sa imi trimita alta in cutie noua sigilata ? se poate face ceva in acest caz ? Multumesc

placa e functionala? poate a fost reparata
Inca nu am avut timp sa o testez, insa in fisa de service scrie clar ca placa video a fost inlocuita cu una noua. Am mai avut si alte garantii unde produsul nu se putea repara si am primit la schimb altul nou, in cutie sigilata, insa nu si de data asta.