avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Farmacist prin SRL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Farmacist prin SRL

Buna ziua,
Sunt de profesie farmacist si sunt angajat intr-o farmacie cu CIM cu norma intreaga, perioada nedeterminata.
Vreau sa stiu daca exista posibilitatea ca eu sa imi fac o firma (SRL) la care sa fiu angajat iar acest SRL sa incheie contract de colaborare cu farmacia, eu desfasurandu-mi in continuare la fel activitatea in farmacie.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:48, 16 Februarie 2022
Numai daca nu exista conflict de interese.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un farmacist poate lucra intr- o farmacie dar si intr-o drogherie in acelas timp? catadiac catadiac adica vreau sa spun - un farrmacist care lucreaza intr-o farmacie ( nu e diriginte) poate sa-si deschida o drogherie sau nu ? (vezi toată discuția)
Cumul de funcții la stat nicoletacialacu nicoletacialacu Buna seara . Va rog sa ma ajutați cu un răspuns la următoarea situație in care ma aflu :ocupația mea este de farmacist și in luna Noiembrie in acest an ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa ma angajez intr-o fundatie? Catalina-Maria Catalina-Maria Buna ziua! In prezent sunt angajata unei firme, ai carei patroni au infiintat o fundatie. De 1 an m-am implicat in aceasta, gestionand proiectele de ... (vezi toată discuția)