Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara , as dori sa stiu ce act as putea face cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara , as dori sa stiu ce act as putea face cu tatăl meu ...

Buna seara , as dori sa stiu ce act as putea face cu tatăl meu pentru partea lui din apartament ? Părinții au divorțat de 2 ani si acum își vrea bani pe jumătatea lui . Bani pe care îi dorește urmează să îi dau în fiecare luna timp de 12 luni și nu cred că se poate face contract de vanzare cumpărare , totuși as dori să fac un act prin care se poate dovedi pe viitor ca i-am dat banii și nu il poate sparge .
Ba exact vanzare sa va faca cu plata in rate, asa cum si platiti. Veti ramane un coproprietate cu mama.
La notar va descurca cu actele, ca trebuie lichidat regimul matrimonial in prealabil.