Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune.Buna ziua. Parintii mei au divortat.Fiecare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune.Buna ziua. Parintii mei au divortat.Fiecare s_a recasatorit cu ...

Buna ziua.
Parintii mei au divortat.Fiecare s_a recasatorit cu altcineva cu acte.
Tatal meu a decedat si nu a avut cu a doua sotie nici un copil.
As dori sa stiu care sunt procentele ce imi revin ca unic mostenitor al tatalui meu?
Mentionez ca tatal impreuna cu a doua sotie sunt proprietarii unui apartament.
Va multumesc.
din pacate pt dvs, nu sunteti unicul mostenitor al tatalui, e si sotia sa.
din jumatatea lui de apartament, dvs mosteniti 3/4, deci veti avea 3/8 din casa, de n-o fi lasat vreun testament
Va multumesc frumos. Nedrepte mai sunt legile in Romania.