Forum Discuţii juridice Executare silită Am câștigat un proces (hotărâre definitivă) anul ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am câștigat un proces (hotărâre definitivă) anul trecut ...

Am câștigat un proces (hotărâre definitivă) anul trecut în mai. În ianuarie anul acesta m-am adresat unui executor pentru a începe executare silită. Instanța a reținut o sumă mult mai mică în încheiere (în loc de 12000 de lei, a menționat 1400). Și nu înțeleg de ce
in care incheiere ? cea de incuviintare a executarii ?
Maliro, fii mai explicit, ca nu te pot ajuta: care este suma de pe hotararea definitiva? Procesul a fost cu o persoana fizica sau juridica? (banca? firma?) Dupa un an de zile, nu ai observat ca suma de pe hotarare nu corespunde ?Trebuia atunci cand s-a emis hotararea sa depui la dosar completare obiectiv sau corectare eroare materiala in cadrul hotararii. Daca hotararea e impotriva unei banci, te poti adresa direct la banca pentru obtinerea sumelor. nu lasa timpul sa treaca....
Procesul a fost cu persoana fizica. În hotărârea definitivă este 12000 ron, în încheierea de încuviințare a executării este 1400. Aici nu înțeleg, la executor am completat un formular/cerere și am scris cu mâna mea suma. 12000.
Maliro, utilizator