Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Supliment succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Supliment succesiune

Bună ziua. Dacă am făcut succesiunea doar pe un imobil, sora mea a renunțat la drept, iar ulterior am descoperit ca trebuie sa trec niște locuri de veci pe numele meu..si sa fac un supliment la succesiunea anterioara...mai este nevoie și de prezenta surorii la notar?
kinder_doina, utilizator
daca a renuntat la mostenire, nu mai e nevoie de prezenta surorii.