avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Supliment succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Supliment succesiune

Bună ziua. Dacă am făcut succesiunea doar pe un imobil, sora mea a renunțat la drept, iar ulterior am descoperit ca trebuie sa trec niște locuri de veci pe numele meu..si sa fac un supliment la succesiunea anterioara...mai este nevoie și de prezenta surorii la notar?
Ultima modificare: Vineri, 18 Februarie 2022
kinder_doina, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:35, 18 Februarie 2022
daca a renuntat la mostenire, nu mai e nevoie de prezenta surorii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Supliment certificat de mostenitor AdrianaAdryana AdrianaAdryana Buna ziua, am urmatoarea problema: la Cimitirul Progresu bunicul meu decedat detinea 2 locuri de veci, la care taxa anuala a fost platita pana acum 2 ani cand ... (vezi toată discuția)
Succesiune VioricaC VioricaC Buna seara, Suntem 2 mostenitori si nici nu are copii. Sora mea este casatorita . iar sotul are 2 copii din prima casatorie. Si eu sunt casatorita Ambii ... (vezi toată discuția)
Succesiune vidus vidus Va supuna atentiei urmatoarea speta cu rugamintea de a ma sfatui ce sa fac In urma cu cativa ani am deschis succesiunea (in instanta) dupa sora mea care din ... (vezi toată discuția)