Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... intrare prin efractie si agresiune asupra ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

intrare prin efractie si agresiune asupra locatarului!!!!!!

Buna ziua!!!Astazi am trait un cosmar...o vecina a intrat la mine in casa si m-a batut in urma unor altercatii verbale mai vechi....am depus o plangere la Poilitie dar ma intereseaza ce ar trebui sa fac pe mai departe.
In concurs real , sunt savarsite infractiunile de violare de domiciliu (varianta agravata) si , in functie de nr. de ingrijiri medicale , una din infractiunile cu privire la sanatatea si integritatea corporala , prevazute in art 180-182 .(loviri sau alte violente, vatamare corporala,vatamare corporala grava)
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
m-a tras foarte tare de cap incat mi s-au facut mici umflaturi cu coaja, cred ca sunt de la faptul ca mi-a smuls parul din cap.....O sa merg maine dimineata la medic...martori am 2...unul e sotul meu si altul e un amic care se afla la noi in momentul acela!!!!!!
Mergeti la INML/Seviciul Medico-Legal si solicitati eliberarea unui certificat medico-legal care sa concluzioneze asupra numarului de zile de ingrijiri medicale,pe care le necesitati pentru vindecare in urma loviturilor primite.
Am inteles ca ati depus plangere,pe care va trebui sa o precizati in sensul precizarii infractiunii in functie de numarul de zile de ingrijiri medicale primite,in cazul lovirii si a solicita si cerctarea faptei sub aspectul infractiunii de violare de domiciliu prev.de art.192 c.pen.
Plangerea trebuie sa o dovediti cu acte si martori.