Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Hotararea definitiva si irevocabila divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Hotararea definitiva si irevocabila divort

Am nevoie de documentul original de recunoastere a divortului pronuntat in strainatate, hotararea definitiva si irevocabila. Hotararea civila a fost pronuntata pe data de 09 August 2016, hartia originala din 2016 a fost pierdută de împuternicitul din Romania, Care sunt modalitatile de obtinere: documente necesare, cine poate face cererea, cu ce documente trebuie sa se identifice, cine poate sa ridice documentul, care sunt taxele aferente. Divortul a fost pronuntat in Canada.
Multumesc.
Faceti o copie legalizata la arhiva instantei care a pronuntst hotararea de exequator.Solicitarea o poate face persoana mandata de dvs,un avocat,dvs personal daca sunteti in tara etc.
Merci