Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. In 2005 am vandut un teren cu contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. In 2005 am vandut un teren cu contract de mână. ...

Bună ziua. In 2005 am vandut un teren cu contract de mână. Pana la această dată cumparatorul nu a facut intabulare iar eu in tot această perioadă am plătit impozitul pe care nu vrea sa mi-l restituie. Ce pot să fac ? Există o kege care sa ma repună in proprietate având in vedere ca am plătit eu impozitul?Terenul este intabulat pe mine.Multumesc.
Exista variante dar trebuie sa discutati cu un avocat ,aratata chitanta depinde cine avea obligatia perfectarii actelor,daca trebuia sa le mai puneti dvs acte la dispozitie,daca au folosit terenul sau a fost folosit de dvs in continuare etc.In functie de raspunsul ls aceste intrebari si posibil la altele se pot gasii solutii,oricum nu merge fara proces..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat