Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Poate parea o intrebare infantila, dar totusi as dori ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Poate parea o intrebare infantila, dar totusi as dori sa stiu ...

Poate parea o intrebare infantila, dar totusi as dori sa stiu daca se pot asigura locuintele (asa cum se pot asigura in caz de calamitate), daca se pot asigura si in caz de razboi?! Au asiguratorii o astfel de optiune?
Va multumesc
Din pacate, nu. Riscul de razboi, riscuri nucleare, de confiscare etc sunt excluse