avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Poate parea o intrebare infantila, dar totusi as dori ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Poate parea o intrebare infantila, dar totusi as dori sa stiu ...

Poate parea o intrebare infantila, dar totusi as dori sa stiu daca se pot asigura locuintele (asa cum se pot asigura in caz de calamitate), daca se pot asigura si in caz de razboi?! Au asiguratorii o astfel de optiune?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Olga Tanasa , Consultant asigurari 13:28, 24 Februarie 2022
Din pacate, nu. Riscul de razboi, riscuri nucleare, de confiscare etc sunt excluse

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dauna nedespagubita la [editat] ioanan16 ioanan16 Buna ziua. Am o asigurare pe firma la [EDITAT] pentru diverse riscuri pintre care FLEXA, riscuri extinse, inundatie, cutremur, furt, vandalism, etc si ... (vezi toată discuția)
Asigurare obligatorie pentru locuinta mfiloteanu mfiloteanu Am incheiata pentru locuinta o asigurare facultativa de 55 euro care cuprinde pe langa cele 3 riscuri de la asigurarea obligatorie si alte riscuri pe care le ... (vezi toată discuția)
Asigurare obligatorie locuinta ContSters93450 ContSters93450 Locuiesc in orasul Oradea unde riscul de inundatii, cutremur si alunecari de teren este ZERO., deci nu mi se pare normal sa fiu OBLIGATA sa inchei o asigurare ... (vezi toată discuția)