Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Întreb dacă este legal ca firma de salubrizare ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Întreb dacă este legal ca firma de salubrizare Romprest sa ...

Întreb dacă este legal ca firma de salubrizare Romprest sa pretindă taxa de salubrizare locatarilor dintr-o asociație care vin la munte o dată pe an sau unii nu au venit chiar de câte 8 ani și daca in cazul ca nu plătesc,Primăria poate impune ea o taxă de salubrizare?
Pentru asigutrarea fondurilor la bugetil local fiecare UAT are temei legal sa dispuna prin HCLM dispozitii d eimpunere taxe si obligatii proprietari care den proprietati
Dar dacă proprietarul nu produce deșeuri este normal sa plătească un serviciu pe care nu îl utilizează?