Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am lucrat la un cămin de bătrîni 5 zile doar probă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am lucrat la un cămin de bătrîni 5 zile doar probă de lucru ...

Am lucrat la un cămin de bătrîni 5 zile doar probă de lucru fără contract și cînd am spus că nu mai vreau să continui și să îmi plătească a zis patroana căminului să vin in 15 martie cînd se dă salariile. Am spus că de ce atunci că eu am lucrat la negru. Ce pot să fac să îmi recuperez banii pnt cît am lucrat și nici nu știu dacă în 15 mai primesc ceva.. ce mă sfătuiți să fac.
Sesizați ITM-ul.