Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotărârea nu este definitivă, ....puteti sa-mi ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotărârea nu este definitivă, ....puteti sa-mi spuneti ce ...

Hotărârea nu este definitivă, ....puteti sa-mi spune-ti ce înseamnă cale de atac legală? Este suficient sa notific instanța privind optiunea plății suitei?
Daca este nemultumita de solutie partea adversa poate formula calea de atac prevazuta in hotarare in termen de 30 de zile de la comunicare.Daca nu se formulează calea de atac hotărârea rămâne definitivă si dvs va indepliniti obligatiile stabilite.Nu aveti de ce sa notificati instanta,procesul s a terminat in faza respectiva astfel incat judecatorul nu mai are ,,atrbutii"in solutionarea procesului dvs,nici nu exista o astfel de procedura..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat