Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mi-a fost reziliat contractul de munca dupa 2 luni de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mi-a fost reziliat contractul de munca dupa 2 luni de proba. ...

Mi-a fost reziliat contractul de munca dupa 2 luni de proba.
Intrebarea mea este: angajatorul trebuie sa imi platesca zilele de concediu pe care nu mi le-am luat in aceasta perioada?
Mentionez ca aveam dreptul la 25 de zile de concediu pe an conform CIM-ului semnat si nu am efectuat niciuna in aceste 2 luni.
Angajatorul trebuie sa va platesca zilele de concediu aferente perioadei lucrate ... In speta, pentru 2 luni lucrate aveti dreptul la 4 zile de compensare in bani.
Cornel Vasile, Consilier juridic