Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, ma confrunt cu o situație care imi dau ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, ma confrunt cu o situație care imi dau seama ca ...

Buna seara, ma confrunt cu o situație care imi dau seama ca nu este unica dar am nevoie de un sfat, tatal copilului ( fiind divorțați) iar domiciliul este la mama, program nostru a fost stabilit de o săptămână cu o saptamana. Nu este de acord cu scoala unde suntem arondați, si inteleg ca este nevoie și de prezenta tatalui la înscriere. Am înțeles ca este vorba de o ordonanta presidentiala, dar asta durează mai mult de o luna? Ce ma sfaturi imi dati? Va multumesc
Porniți ordonanta presedintiala. In funcție de urgenta situației( inscrierea la scoala pana la o data anume)se poate judeca mult mai repede.
Alta cale nu exista.
Contactați un avocat și discutați.