avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti, daca exista ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti, daca exista incompatibilitate ...

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti, daca exista incompatibilitate la o persoana care este consilier local la o comuna si presedinte la sindicat la intreprinderea unde lucreaza. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:21, 10 Martie 2022
Nu exista incompatibilitate la o persoana care este consilier local la o comuna si presedinte la sindicat la intreprinderea unde lucreaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate cameliachivereanu cameliachivereanu Bună ziua! Vă rog să-mi spuneți: o persoană, care e patron de firmă sau are P.F.A., are dreptul să fie consilier al unui Consiliu Local de ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitate adinutza.2008 adinutza.2008 Buna ziua! As vrea sa stiu daca exista incompatibilitate intre functia publica de consilier juridic (deci sunt functionar public) si cea de presedinte intr-un ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitate consilier local seneca399 seneca399 Un consilier local intenstioneaza sa infiinteze in comuna o asociatie a crescatorilor de animale si producatorilor legumicoli.Ca initiator e posibil sa fie ... (vezi toată discuția)