avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am act de vinzare cumparare cu uzulfruct viager facut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am act de vinzare cumparare cu uzulfruct viager facut de parintii ...

Am act de vinzare cumparare cu uzulfruct viager facut de parintii mei din 2009 tata a decedat si a ramas doar mama . Sintem 8 frati toti. As vrea sa stiu daca sint obligat prin lege ca sa am grija de mama sau daca vreun frate poate sa-mi desfaca actul.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 18:49, 10 Martie 2022
~ Conținut șters la cerere ~
prin contract nu aveti obligatia sa va intretineti mama, ci sunteti obligati prin lege, toti.
Ultima modificare: Vineri, 11 Martie 2022
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare cumparare pusa2mimi pusa2mimi Va rog sa ma lamuriti daca este acelasi lucru si ce presupune: 1. Contract de vanzare cumparare cu intretinere viagera si drept de uzufruct 2.Contract de ... (vezi toată discuția)
Contr de vc cu cl de intr este legal gordu carolina gordu carolina buna ziuaPARINTII MEI doresc sa imi lase mie casa un ap artament si sa imi faca un contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere. Specific ca mai am ... (vezi toată discuția)
Mostenire proprietate Kentanos Kentanos Am un contract de vanzare-cumparare pentru o mostenire cu uzufruct viager. Ma intereseaza daca dupa decesul parintilor acest testament (act) se poate ataca in ... (vezi toată discuția)