Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am act de vinzare cumparare cu uzulfruct viager facut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am act de vinzare cumparare cu uzulfruct viager facut de parintii ...

Am act de vinzare cumparare cu uzulfruct viager facut de parintii mei din 2009 tata a decedat si a ramas doar mama . Sintem 8 frati toti. As vrea sa stiu daca sint obligat prin lege ca sa am grija de mama sau daca vreun frate poate sa-mi desfaca actul.Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
prin contract nu aveti obligatia sa va intretineti mama, ci sunteti obligati prin lege, toti.
gi-jane2, moderator