Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce inseamna in completarea - autorecenzare ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce inseamna in completarea - autorecenzare "Informații despre ...

Ce inseamna in completarea - autorecenzare "Informații despre capul gospodăriei/ persoana de referință"
Capul gospodariei se refera la proprietarul imobilului sau persoana care sta fizic la acea adresa de minim 12 luni ?
Multumesc
Nici una, nici alta, ci citez :"persoana care cunoaște cel mai bine gospodăria și membrii ei."
Aceasta persoana poate fi proprietarul sau nu..
gi-jane2, moderator
Deci nu este neaparat sa fie proprietarul , ci in acest caz persoana care sta la adresa respectiva de peste 4 ani si stie mai bine totul despre acel imobil?
Persoana care stia cel mai bine gospodaria a decedat acum cativa ani
Sevrin, utilizator
cred ca stiti in familie cine e capul familiei, nu trebuie sa fi stat de 4 ani, de 2 de 1, ci la 1 dec 2021 sa fi locuit acolo si sa stie date despre familie, casa, etc.
daca nu va descurcati, asteptati savina cenzorul si gata sau mergeti la un centru comercial si compl;etati asistat. ca mai sunt intrebari intalnite la care poate nu stiti ce sa raspundeti
Cel mai bine intrebati autorul sau semnatarul inscrisului,ce intentionat sa comunice prin respectiva expresie
e, e explicat pe site f clar
[ link extern ] /