Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Mutare usa acces subsol
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Mutare usa acces subsol

Mutare usa acces subsol.
Aceesul la subsolul blocului se face din dreptul usii apartamentului de la parter. Daca se deschide usa la subsol ..cel de la parter nu poate deschide usa. Se poate muta usa pe o parte...exista spatiu si nu se strica structura scarii.
Cum facem acest lucru legal?
Mergem la primarie sa obtinem autorizatie?
undral, utilizator
nu inteleg.....usile in blocul ala se deschid in exterior?in plus cat de des se acceseaza subsolul incat sa-l deranjeze pe vecinul de la parter
hob, utilizator
Usa de la subsol se deschide in exterior. Are grilaj si este usa metalica. Ele fac zgomot. Usa apartamentului se deschide in interior.
La subsol unii au boxe.
Atat timpcat parcurgeti procedura de autorizare,se poate executa modificarea,care ulterior va fi consemnata in cartea tehnica a imobilului de locuit in comun