avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua...un cetățean din Moldova care este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua...un cetățean din Moldova care este căsătorit ...

Bună ziua...un cetățean din Moldova care este căsătorit în România
..are permis de sedere temporar și are cnp romanesc...poate deschide un pfa în România?
Cel mai recent răspuns: irina_iris_20 , utilizator 22:31, 20 Martie 2022
Poate deschide un pfa în România.
Mulțumesc

Cornel Vasile a scris:

Poate deschide un pfa în România.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare cetățean moldova 4 ore bună seara ..am o intreprindere ... irina_iris_20 irina_iris_20 Angajare cetățean Moldova 4 ore Bună seara ..am o intreprindere individuala...pot face angajare unei fete din Moldova....are cnp romanesc...este ... (vezi toată discuția)
Schimbare cnp Diana844 Diana844 Sunt cetățean al Republicii Moldova, în 2010 m-am căsătorit și am obținut permis de ședere ca membru de familie în România, unde mi s-a atribuit un ... (vezi toată discuția)
Casatorie cetatean roman+cetatean non ue in afara ue AlexandruSandu AlexandruSandu Buna ziua, Am vazut ca au mai fost discutii pe aceasta tema, insa am unele neclaritati si cazul meu e un pic diferit. Eu sunt stabilit de 10 ani in ... (vezi toată discuția)