avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara mi-am demisia vineri de la serviciu pe 20 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara mi-am demisia vineri de la serviciu pe 20 ale lunii ...

Bună seara mi-am demisia vineri de la servici pe 20 ale lunii este ziua de salariu, oare mai primesc salariu? Mă pot prezenta mâine la un interviu sau trebuie sa treacă câteva zile de la demisie? Va mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:10, 20 Martie 2022
Trebuie sa primiti salariu.

Va puteți prezenta la interviu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie fără preaviz Ellena007 Ellena007 Buna ziua. In prezent lucrez in cadrul unei firme și mi-am găsit in alta parte un job mai bun. La jobul actual programul este de luni pana vineri 6h30min, un ... (vezi toată discuția)
Decizie incetare activitate Andronache Ilie Andronache Ilie Salut tuturor . Cu respect ,as dori si eu un sfat. Am lucrat la o firma nationala cu sediul in Bucuresti.Postul care trebuia sa il ocup dupa interviu era la un ... (vezi toată discuția)
Contract de munca si demisie adinaiuliana adinaiuliana Buna ziua, Lucrez ca operator date. La interviu am discutat conditiile si salariul pe care le-am acceptat. Pentru ca lucram la o alta firma au asteptat sa ... (vezi toată discuția)