Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Fiul meu este parte dintr-un proces de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Fiul meu este parte dintr-un proces de pretenții ...

Buna ziua!
Fiul meu este parte dintr-un proces de pretenții iar avocatul care il reprezenta a decedat. Intrebare: Care este procedura pentru preluarea cauzei de catre alt avocat, ce se intampla cu onorariul deja achitat defunctului?
Multumesc!
Daca avocatul decedat lucra intr o societate de avocatura cu mai multi av asociati cauza va fi preluata de alt avocat din societatea respectiva, daca lucra intr un cabinet de av individual angajati alt av si achitati onorariul solicitat,nu are cine sa va mai restituie banii..