avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Dacă ești în probă de lucru și încă nu ești ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Dacă ești în probă de lucru și încă nu ești angajat și ...

Dacă ești în probă de lucru și încă nu ești angajat și ești testat pozitiv corona virus să primești concediul de cocos sau nu .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:27, 22 Martie 2022
Chiar daca este in perioada de proba, lucratorul trebuie sa aiba incheiat contract individual de munca.
Puteti primi, dar cine vi-l plateste?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada de proba Alexiarom Alexiarom Drepturi gravida in perioada de proba (vezi toată discuția)
Problema-restructurare post-indemnizatie somaj-loc nou de munca criistiina criistiina In data de 5 noiembrie am primit un preaviz art 73 alin 1, ca se va desfiinta postul si in 20 de zile lucratoare contractul de munca imi va inceta.Am convenit ... (vezi toată discuția)
Angajat cu probleme ? rozsaszinparduc rozsaszinparduc Buna ziua Am si eu o intrebare va rog. Sunt proprietar la o firma de sisteme de securitate. De anul trecut am deschis un punct de lucru in alta localitate, ... (vezi toată discuția)