Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De ceva timp locuiesc in strainatate. In apartament nu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De ceva timp locuiesc in strainatate. In apartament nu locuieste ...

De ceva timp locuiesc in strainatate. In apartament nu locuieste nimeni dar , in fiecare luna mi se pune pierderi de apa recé..Intrebarea este :este legal sa platesc?
presupun ca aveti apometre in ap.....se imputa tuturor ap, diferenta dintre apometrul distribuitorului si suma apometrelor din ap

la care se mai adauga apa folosita la spalarea spatiilor comune,ghena,pubele,spatiu verde etc
Pentru corecta si completa dv informare referitor la natura obligatiilor lunare d eplata in imobil d elocuit in comun,studiati temeinic disp L nr 196/2018
Indiferent daca klocuiti sau nu in imobil,aveti obligatia sa achitati lunar cote parti comune
Partile individuale daca sunt prevazute cu aparate individuale de contorizat consum utilitati nu achitati