Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termenul de 30 zile in care se poate face recurs ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termenul de 30 zile in care se poate face recurs asupra unei ...

Termenul de 30 zile in care se poate face recurs asupra unei hotarari judecatoresti se calculeaza de la data comunicarii sentintei sau de la data postei ,cand sentinta a ajuns?
Multumesc
Termenul curge de la data comunicarii sentintei la domiciliul dvs conform ștampilei aplicata de posta pe plic.
Multumesc